tuxpaint - en to cs translation catalogue (256 entries)

en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
cs: Kruh je křivka, kde všechny body mají stejnou vzdálenost od společného středu.

en: A drawing program for children.
cs: Kreslicí program pro děti.

en: A pentagon has five sides.
cs: Pětiúhelník má pět stran.

en: A rectangle has four sides and four right angles.
cs: Obdélník má čtyři strany, čtyři pravé úhly, sousední strany jinak dlouhé, protilehlé mají stejnou délku.

en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
cs: Kosočtverec má čtyři stejné strany, protilehlé jsou rovnoběžné. Strany nemusí svírat pravý úhel.

en: A square is a rectangle with four equal sides.
cs: Čtverec je pravoúhelník se čtyřmi stejnými stranami.

en: A triangle has three sides.
cs: Trojúhelník má tři strany.

en: An ellipse is a stretched circle.
cs: Elipsu vytvoříme zploštěním nebo protažením kruhu.

en: An octagon has eight equal sides.
cs: Osmiúhelník má osm stejných stran.

en: Back
cs: Zpět

en: Beige!
cs: Béžová!

en: Black!
cs: Černá!

en: Blind
cs: Roleta

en: Blocks
cs: Kostky

en: Blue!
cs: Modrá!

en: Blur
cs: Rozostřit

en: Bricks
cs: Cihly

en: Brown!
cs: Hnědá!

en: Brushes
cs: Štětce

en: Bye bye!
cs: Ahoj!

en: Calligraphy
cs: Písmomalířství

en: Can’t open that picture!
cs: Tento obrázek nelze otevřít!

en: Cartoon
cs: Komiks

en: Chalk
cs: Křída

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
cs: Vyber si barvu pozadí a klikni pro otočení rohu stránky.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
cs: Vyber si styl textu. Klikni na obrázek a můžeš začít psát. K dokončení textu stiskni klávesu [Enter] nebo [Tab].

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text. By using the selector button and clicking an exist label, you can move it, edit it and change its text style.
cs: Vyber si styl textu. Klikni na obrázek a můžeš začít psát. K dokončení textu stiskni klávesu [Enter] nebo [Tab]. Pomocí tlačítka pro výběr a klepnutím můžeš existují štítek, přesunout, upravit nebo změnit styl textu.

en: Choose the picture you want, then click “Open”.
cs: Vyber si obrázek a klepni na "Otevřít".

en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
cs: Vyber si obrázek a klikni na "Přehrát".

en: Circle
cs: Kruh

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
cs: Kliknutím nebo tažením myši vyvoláš narušení čar a zkreslení obrázku.

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
cs: Stiskni tlačítko myši, pohybem myši pokryješ vybrané části obrázku pěnivými bublinami.

en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
cs: Stiskni a pohybuj myší, nakreslíš symetrické obrazce (kaleidoskop).

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
cs: Kliknutím, nebo tažením myši protlačíš vybrané části obrázku.

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
cs: Kliknutím a tažením myši naneste barvu s kovovým zabarvením.

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
cs: Kliknutím nebo tažením tažením myši polož skleněné dlaždice přes svůj obrázek.

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
cs: Stisknutím a tažením nakresli světelnou stopu na svůj obrázek.

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
cs: Klepnutím a tažením nakresli stonek květu. Po uvolnění tlačítka se objeví květ.

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
cs: Klepnutím a tažením nakresli cestu tornáda po obrázku.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
cs: Klepnutím a tažením nakresli dekorativní prostorové šipky.

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
cs: Klepnutím a tažením nakresli síť. Nahoře - méně linek, dole - více linek, vlavo a vpravo - síť od okrajů.

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
cs: Kliknutím, nebo tažením nakresli vlakové koleje.

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
cs: Kliknutím a tažením, docílíš vzhledu obrazu v televizi s viditelným řádkováním.

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
cs: Klepnutím a tažením přesuň svůj obrázek na nové místo.

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
cs: Stisknutím a tažením naneseš na svůj obrázek zubní pastu. Můžeš si vybrat i barvu.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
cs: Klikni a tažením nahoru, nebo dolů zvětši, nebo zmenši obrázek.

en: Click and move the mouse around to blur the image.
cs: Pohybem myši obrázek rozmažeš. Kliknutím rozmažeš část obrázku.

en: Click and move the mouse around to change the color of parts of your picture.
cs: Stiskem tlačítka a pohybem myši změn barvu částí obrázku.

en: Click and move the mouse around to draw in calligraphy.
cs: Stiskem a pohybem myši získáš kaligrafické písmo. Vyznačuje se rozdílnou tloušťkou tahu.

en: Click and move the mouse around to draw with wet, smudgy paint.
cs: Klikni, nebo pohybem myši vytvoř mokrý, rozmazaný nátěr.

en: Click and move the mouse around to make the picture blocky.
cs: Pohybem myši vytvoříš mozaiku z kostiček. Klepnutím rozkostičkuješ část.

en: Click and move the mouse around to make the picture drip.
cs: Klepni nebo pohybuj myší a obrázek se rozteče.

en: Click and move the mouse around to make your painting negative.
cs: Stiskni tlačítko a pohybuj myší - vykreslíš negativ.

en: Click and move the mouse around to smudge the picture.
cs: Kliknutím, nebo pohybem myši rozmažeš obrázek.

en: Click and move the mouse around to turn parts of your picture into white and a color you choose.
cs: Kliknutím, nebo pohybem myši přebarvíš nastavenou barvou, tmavé barvy a světlé barvy změníš na bílou.

en: Click and move the mouse around to turn the picture into a cartoon.
cs: Stiskem a pohybem myši získáš komiksový vzhled obrázku.

en: Click and move the mouse around to turn the picture into a chalk drawing.
cs: Pohybem myši po čáře získáš vzhled čáry od křídy.

en: Click and move the mouse to add a hexagonal mosaic to parts of your picture.
cs: Kliknutím nebo pohybem myši přidej šestiúhelníkovou mozaiku na vybrané části obrázku.

en: Click and move the mouse to add a mosaic effect to parts of your picture.
cs: Stiskni tlačítko myši a pohybem myši přidej mozaiku na vybrané části obrázku.

en: Click and move the mouse to add a square mosaic to parts of your picture.
cs: Stiskni tlačítko myši a pohybem myši přidej čtvercovou mozaiku na vybrané části obrázku.

en: Click and move the mouse to add an irregular mosaic to parts of your picture.
cs: Stikni tlačítko a pohybem myši přidej nepravidelnou mozaiku na vybrané části obrázku.

en: Click and move the mouse to add noise to parts of your picture.
cs: Stiskni tlačítko a pohybem myši přidej zrno do části obrázku.

en: Click and move the mouse to change the colors in parts of your picture.
cs: Klepnutím, nebo pohybem myši, změníš barvy v obrázku.

en: Click and move the mouse to create a black and white silhouette.
cs: Kliknutím, nebo pohybem myši vytvoř černoubílou siluetu.

en: Click and move the mouse to darken parts of your picture.
cs: Stiskni tlačítko a pohybuj myší - ztmavíš části obrázku.

en: Click and move the mouse to lighten parts of your picture.
cs: Při stisklém tlačítku pohybem myši zesvětlíš vybrané části obrázku.

en: Click and move the mouse to sharpen parts of your picture.
cs: Klikni a pohybem myši zvýrazni (zaostři) okraje.

en: Click and move the mouse to trace edges in parts of your picture.
cs: Stiskni tlačítko a pohybem myši zvýrazni hrany v některých částech obrázku.

en: Click and move to draw grass. Don’t forget the dirt!
cs: Při stisklém tlačítku pohybuj myší a nakreslíš trávu. Nezapomeň na hlínu!

en: Click and move to draw large bricks.
cs: Kliknutím, nebo pohybem myši  nakreslíš velké cihly.

en: Click and move to draw small bricks.
cs: Kliknutím, nebo pohybem myši  nakreslíš malé cihly.

en: Click and start drawing your rosette.
cs: Stiskni tlačítko a tažením do středu začni kreslit růžice.

en: Click in the picture to fill that area with color.
cs: Klikni do obrázku a oblast se vyplní barvou.

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
cs: Klikni na část obrázku pro vytvoření efektu rybího oka.

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
cs: Uchopením za roh roztáhni svůj obrázek požadovaným směrem.

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
cs: Klikni na část obrázku, kde chceš mít puzzle.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
cs: Kliknutím přidáš šestiúhelníkovou mozaiku na celý obrázek.

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
cs: Kliknutím přidáš mozaiku na celý obrázek.

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
cs: Kliknutím přidáš čtvercovou mozaiku na celý obrázek.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
cs: Kliknutím přidáš nepravidelnou mozaiku na celý obrázek.

en: Click to add noise to your entire picture.
cs: Kliknutím přidáš zrno do celého obrázku.

en: Click to add snow balls to your picture.
cs: Kliknutím přidáš na obrázek sněhové koule.

en: Click to add snow flakes to your picture.
cs: Kliknutím přidáš na svůj obrázek sněhové vločky.

en: Click to blur the entire image.
cs: Klikni pro rozmazání celého obrazu.

en: Click to change the color of your entire picture.
cs: Klikni pro změnu barvy celého obrázku.

en: Click to change the colors in your entire picture.
cs: Klikni pro změnu barvy celého obrázku.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
cs: Klikni pro pokrytí celého obrazu skleněnými dlaždicemi.

en: Click to cover your picture with rain drops.
cs: Klikni na pokrytí tvého obrázku dešťovými kapkami.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
cs: Klikni a vytvoř černobílou siluetu celého obrazu.

en: Click to darken your entire picture.
cs: Klikni pro ztmavení celého obrázku.

en: Click to flip the picture upside-down.
cs: Kikni a obrázek se otočí vzhůru nohama.

en: Click to lighten your entire picture.
cs: Klikni pro zesvětlení celého obrázku.

en: Click to make a mirror image.
cs: Kliknutím vytvoříš zrcadlový obrázku.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
cs: Klikni na tlačítko, pro vytvoření puzzlí na celé obrazovce.

en: Click to make ripples appear over your picture.
cs: Klikni pro zobrazení kruhů na vodě.

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
cs: Klikni, aby se obraz zvlnil do stran. Nahoru - kratší a dolů - delší vlny, vlevo - nízké a vpravo - vysoké vlny.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
cs: Klikni na tlačítko, pro zvlnění obrázku na výšku. Nahoru pro kratší  a dolů pro delší vlny, vlevo pro nízké a vpravo pro vysoké vlny.

en: Click to make your picture look like it's on television.
cs: Klikni, aby tvůj obrázek vypadal, jako v špatně naladěné televizi.

en: Click to place a rain drop onto your picture.
cs: Klikni na místo, kde chceš nakreslit dešťové kapky.

en: Click to sharpen the entire picture.
cs: Klikni pro zvýraznění (zaostření) okrajů celého obrázku.

en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
cs: Stiskni pro zahájení kreslení čáry. Uvolni pro dokončení.

en: Click to throw confetti!
cs: Klikni pro házení konfet!

en: Click to trace edges in your entire picture.
cs: Klepni pro zvýraznění hran v celém obrázku.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
cs: Klikni pro převedení celého obrázku do bílé, nebo tebou vybrané barvy.

en: Click to turn your painting into its negative.
cs: Klikni pro vytvoření negativu z celého obrázku.

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
cs: Klikni na okraj obrázku pro vytažení žaluzie. Kolmý pohyb k otevření nebo zavření žaluzie.

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
cs: Klikni pro začátek duhy, přetáhni kurzor na místo, kde chceš aby končila a tlačítko myši uvolni.

en: Color & White
cs: Barva & bílá

en: Color Shift
cs: Změnit barvy

en: Colors
cs: Barvy

en: Confetti
cs: Konfety

en: Cool!
cs: Skvěle!

en: Dark green!
cs: Tmavě zelená!

en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
cs: Tmavě šedá! Někdo říká i tmavě sivá.

en: Darken
cs: Ztmavit

en: Distortion
cs: Zkreslení

en: Do you really want to quit?
cs: Opravdu chceš malování ukončit?

en: Draw string art arrows with free angles.
cs: Nakresli prostorové dekorativní šipky s volným úhly.

en: Drawing program
cs: Kreslicí program

en: Drip
cs: Kapání

en: Edges
cs: Hrany

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: Emboss
cs: Protlačení

en: English
cs: Anglicky

en: Erase
cs: Smazat

en: Erase this picture?
cs: Smazat tento obrázek?

en: Eraser
cs: Guma

en: Eraser!
cs: Vymazat!

en: Erasers
cs: Gumy

en: Fill
cs: Výplň

en: Fisheye
cs: Rybí oko

en: Flip
cs: Převrátit

en: Flower
cs: Květina

en: Foam
cs: Pěna

en: Fold
cs: Přehyb

en: Glass Tile
cs: Skleněné dlaždice

en: Good job!
cs: Dobrá práce!

en: Grass
cs: Tráva

en: Great!
cs: Výborně!

en: Hangul
cs: Hungul

en: Hexagon Mosaic
cs: Śestiúhelníková mozaika

en: Hold the button to stretch the shape.
cs: Drž tlačítko a táhni myší - zvolený tvar se bude zvětšovat.

en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
cs: Pokud skončíš, ztratíš svůj obrázek. Chceš ho uložit?

en: Irregular Mosaic
cs: Nepravidelná mozaika

en: Kaleidoscope
cs: Kaleidoskop

en: Keep it up!
cs: Jen tak dál!

en: Label
cs: Štítek - text

en: Lavender!
cs: Levandulová!

en: Let go of the button to complete the line.
cs: Uvolni tlačítko myši a úsečka se ukončí.

en: Letters
cs: Písmena

en: Light
cs: Světlo

en: Light green!
cs: Světle zelená!

en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
cs: Světle šedá! Někdo říká i světle sivá.

en: Lighten
cs: Zesvětlit

en: Lines
cs: Úsečky

en: Magic
cs: Magie

en: Metal Paint
cs: Kovová barva

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Mosaic
cs: Mozaika

en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
cs: Pohybem myši se bude tvar otáčet. Klikni pro jeho nakreslení.

en: Negative
cs: Negativ

en: New
cs: Nový

en: Next
cs: Další

en: No
cs: Ne

en: No, don’t bother saving!
cs: Ne, nebudeme ho ukládat!

en: No, don’t erase it!
cs: Ne, nemazat!

en: No, save a new file!
cs: Ne, ulož jako nový obrázek!

en: No, take me back!
cs: Nechci, ještě budu kreslit!

en: Noise
cs: Zrno

en: O0
cs: 00

en: OK then… Let’s keep drawing this one!
cs: Dobrá... A teď můžeme pokračovat dál!

en: Octagon
cs: Osmiúhelník

en: Open
cs: Otevřít

en: Open…
cs: Otevřít…

en: Orange!
cs: Oranžová!

en: Paint
cs: Kreslit

en: Pentagon
cs: Pětiúhelník

en: Perspective
cs: Perspektiva

en: Pick a color and a brush shape to draw with.
cs: Vyber barvu a druh štětce, kterým chceš kreslit.

en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
cs: Vyber si barvu nebo obrázek, s kterým začneš nový výkres.

en: Pick a color.
cs: Vyber si barvu.

en: Pick a magical effect to use on your drawing!
cs: Vyber si magický efekt, který chceš v kresbě použít.

en: Pick a picture to stamp around your drawing.
cs: Vyber obrázek, který chceš otisknout do své kresby.

en: Pick a shape. Click to pick the center, drag, then let go when it is the size you want. Move around to rotate it, and click to draw it.
cs: Vyber tvar. Stiskni tlačítko na zvoleném místě, tažením nastav velikost. Myší tvar natoč, kliknutím práci dokonči.

en: Pink!
cs: Růžová!

en: Play
cs: Přehrát

en: Please wait…
cs: Prosím počkej…

en: Print
cs: Tisk

en: Print your picture now?
cs: Chceš obrázek vytisknout?

en: Printing…
cs: Tiskne se…

en: Purple!
cs: Fialová!

en: Quit
cs: Ukončit

en: ROYGBIV Rainbow
cs: Sedmibarevná duha.

en: Rails
cs: Koleje

en: Rain
cs: Déšť

en: Rainbow
cs: Duha

en: Real Rainbow
cs: Skutečná duha

en: Rectangle
cs: Obdélník

en: Red!
cs: Červená!

en: Redo
cs: Znovu

en: Redo!
cs: Znovu!

en: Remember to use the left mouse button!
cs: Nezapomeň používat levé tlačítko myši!

en: Replace the picture with your changes?
cs: Nahradit starý obrázek změněným obrázkem?

en: Rhombus
cs: Kosočtverec

en: Ripples
cs: Kruhové vlny

en: Rosette
cs: Růžice

en: Save
cs: Uložit

en: Save your picture first?
cs: Chceš nejdřív uložit svůj obrázek?

en: Shapes
cs: Tvary

en: Sharpen
cs: Zaostřit

en: Shift
cs: Změna polohy

en: Silhouette
cs: Silueta

en: Sky blue!
cs: Nebesky modrá!

en: Slides
cs: Prezentace

en: Smudge
cs: Rozmazat

en: Snow Ball
cs: Sněhová koule

en: Snow Flake
cs: Vločky

en: Sorry! Your picture could not be printed!
cs: Omlouváme se! Tvůj obraz nemohl být vytištěn!

en: Sound muted.
cs: Ztlumit zvuk.

en: Sound unmuted.
cs: Zapnout zvuk.

en: Square
cs: Čtverec

en: Square Mosaic
cs: Čtvercová mozaika

en: Stamp
cs: Razítko

en: Stamps
cs: Razítka

en: String 'V'
cs: Síťované  'V'

en: String corner
cs: Síťování roh

en: String edges
cs: Síťování od okrajů

en: Tan!
cs: Tříslová!!

en: Thai
cs: Thajsky

en: There are no saved files!
cs: Nejsou zde žádné uložené soubory!

en: Tint
cs: Obarvit

en: Tools
cs: Nástroje

en: Toothpaste
cs: Zubní pasta

en: Tornado
cs: Tornádo

en: Triangle
cs: Trojúhelník

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo!
cs: Zpět! Omezený počet zpětných kroků (18).

en: Wavelets
cs: Zvlnění

en: Waves
cs: Vlny

en: Wet Paint
cs: Čerstvě natřeno

en: White!
cs: Bílá!

en: Yellow!
cs: Žlutá!

en: Yes
cs: Ano

en: Yes, I’m done!
cs: Ano, jsem hotov!

en: Yes, erase it!
cs: Ano smazat!

en: Yes, print it!
cs: Ano, vytisknout!

en: Yes, replace the old one!
cs: Ano, nahradit starý obrázek!

en: Yes, save it!
cs: Ano, uložit!

en: You can draw in rainbow colors!
cs: Kresli v duhových barvách!

en: You can draw just like Picasso!
cs: Můžeš kreslit, stejně jako Picasso!

en: You can’t print yet!
cs: Zatím nelze tisknout!

en: Your image has been saved!
cs: Tvůj obrázek byl uložen!

en: Your picture has been printed!
cs: Obrázek byl vytištěn!

en: ZH_TW
cs: Tradiční čínštinou

en: Zoom
cs: Lupa

en: `\%_@$~#{<(^&*
cs: `\%_@$~#{}<>^&*
